Новости судебной практики

news

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ОГЛЯДУ ВОДІЇВ НА СТАН НАРКОТИЧНОГО СП’ЯНІННЯ

Постановою Хмельницького апеляційного суду від 11.11.2021 р. у справі №676/5808/21 було відхилено апеляційну скаргу захисника водія на постанову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області від 07.10.2021 р., якою водія було визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП. Рішення суду першої інстанції було залишено без змін.

Згідно з вказаною постановою суду першої інстанції водій автомобіля Volkswagen Golf керував автомобілем в стані наркотичного сп’яніння. Це підтверджено висновком лікаря обласного закладу з надання психіатричної допомоги.

Захисник водія оскаржив зазначену постанову до апеляційного суду, просив її скасувати, а провадження закрити. На думку апелянта, працівники поліції повинні були запропонувати його підзахисному пройти огляд на стан сп’яніння на місці зупинки з використанням спеціальних технічних засобів, проте цього не зробили, відтак огляд вважає недійсним, а протокол – недопустимим доказом вини. Також захисник водія вказав, що поліцейські під час освідування й складання протоколу не залучали свідків.

Апеляційний суд вказав, що доводи захисника про відсутність у справі належних та допустимих доказів, які б підтверджували вину водія у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, під час апеляційного розгляду свого підтвердження не знайшли.

Апеляційний суд звернув увагу на Інструкцію про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров’я України від 09.11.2015 р. №1452/735 (далі – «Інструкція»), якою повинні керуватися патрульні поліцейські у випадку виявлення у водія ознак сп’яніння. В Інструкції вказано, що огляд на стан наркотичного сп’яніння правоохоронці проводять не на місці зупинки транспортного засобу, а у спеціальному медичному закладі. Так, розділом ІІІ Інструкції передбачено, що огляд у закладах охорони здоров’я щодо виявлення стану сп’яніння проводиться лікарем закладу охорони здоров’я, який пройшов тематичне удосконалення за відповідною програмою згідно з чинним законодавством, яким за результатами огляду на стан сп’яніння та лабораторними дослідженнями, встановлюється діагноз, який вноситься до акта медичного огляду. Вказане свідчить про те, що водій транспортного засобу у разі виявлення ознак наркотичного сп’яніння повинен був пройти огляд на стан такого сп’яніння не на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, а у спеціальному медичному закладі.

Апеляційний суд також вказав про зміни відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» №1231-IX, за якими ч.2 ст.266 КУпАП викладена у новій редакції: зокрема, зазначено, що під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків.

Апеляційний суд констатував, що із відеозаписів вбачається, що саме водій Volkswagen Golf, особа якого зафіксована на відеозаписі та співпадає з особою, яка була встановлена апеляційним судом, проходила огляд на стан наркотичного сп’яніння.

На підставі вказаного вище апеляційний суд дійшов висновку, що поліцейські дотрималися порядку проведення огляду водія на стан наркотичного сп’яніння, а місцевий суд дійшов правомірного висновку про доведеність вини водія у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved