Новости судебной практики

news

ПРО ПРАВО УЧАСНИКА ТОВАРИСТВА ОСКАРЖУВАТИ УКЛАДЕНІ ТОВАРИСТВОМ УГОДИ

У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 02.05.2018р. у справі №923/20/17 було зроблено правовий висновок про те, що укладення директором товариства договорів, сума яких перевищує визначену в статуті суму, без передбаченої статутом згоди загальних зборів товариства, порушує корпоративні права позивача на управління справами такого товариства, які полягають у наданні згоди учасниками товариства, оформленої рішенням загальних зборів учасників, на укладання таких договорів.

Велика Палата Верховного Суду у постанові від 08.10.2019р. у справі №916/2084/17 відступила від вказаного вище правового висновку та зазначила, що згода загальних зборів товариства на укладення договору є згодою органу управління товариства, який діє від імені товариства. Повноваження органу управління товариства (на надання зазначеної згоди), який діє від імені товариства, не можна ототожнювати з корпоративними правами його учасників, які діяти від імені товариства права не мають.

Підписання виконавчим органом товариства договору з іншою особою без передбаченої статутом згоди вищого органу цього товариства може свідчити про порушення прав та інтересів самого товариства у його відносинах з іншою особою – стороною договору, а не корпоративних прав його учасника.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved