ПРО ПОВЕРНЕННЯ ПОШТОВОЇ КОРЕСПОНДЕНЦІЇ ЧЕРЕЗ ЗАКІНЧЕННЯ ВСТАНОВЛЕНОГО СТРОКУ ЗБЕРІГАННЯ
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 21.08.2019р. у справі №917/1489/18 було зроблено висновок про те, що неотримання поштової кореспонденції замовником виконання робіт та повернення її відправнику-виконавцю робіт з підстав «за закінченням встановленого строку зберігання» зумовлено суб’єктивною поведінкою замовника.
Так, у вказаному судовому рішенні зазначено, серед іншого, наступне:
«Вирішуючи спір у цій справі, господарські суди попередніх інстанцій встановили, що виконавцем після поставки обладнання та виконання робіт складено, підписано та направлено замовнику 10.08.2018 акти приймання виконаних підрядних робіт КБ-2в № 37 та № 38 на загальну суму 1 937 000,00грн.
Проте, поштове відправлення з вказаними документами повернулося відповідачу через закінчення встановленого строку зберігання.
Відповідно до п.116, 117 Правил надання послуг поштового зв’язку, затверджених постановою КМУ від 05.03.2009 р. № 270, у разі неможливості вручення одержувачам поштові відправлення зберігаються об’єктом поштового зв’язку місця призначення протягом одного місяця з дня їх надходження. Поштові відправлення повертаються об’єктом поштового зв’язку відправнику у разі, зокрема, закінчення встановленого строку зберігання.
Колегія суддів погоджується з висновками господарських судів, що неотримання кореспонденції адресатом та повернення її відправнику з підстав «за закінченням встановленого строку зберігання» зумовлено суб’єктивною поведінкою замовника.»