ПРО ПОМИЛКИ, ПРИ ЯКИХ ЗВІЛЬНЯЮТЬ ВІД ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ПОРУШЕННЯ КАРАНТИНУ
Болградський районний суд Одеської області у постанові від 31.03.2020р. у справі №497/428/2020 вказав, які докази поліцейського того, що особа порушила правила карантину, не є належними.
Обставини справи
21.03.2020р. капітаном поліції відносно особи було складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст.443 КУпАП. Згідно протоколу особа в магазині здійснювала ревізію, при цьому магазин було відчинено та покупці мали вільний доступ до приміщення магазину, чим було порушено постанову Кабінету Міністрів України від 11.03.2020р. №211 «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Позиція суду
Згідно фабули правопорушення, викладеної в протоколі про адміністративне правопорушення «особа в магазині «Зелений Світ» здійснювала ревізію, при цьому магазин було відчинено». Тобто фабула правопорушення не відповідає диспозиції ст.443 КУпАП, а навпаки сам поліцейський підтверджує факт проведення ревізії, а не здійснення торгівлі.
Фото магазину «Зелений світ» поліцейський зробив на власний телефон, який не знаходиться на балансі у поліції. Бодікамери при собі у поліцейського не було та відео-фіксація не здійснювалася.
Разом з цим протокол складно відносно продавця магазину, яка виконувала вказівку особи, з якою укладено трудовий договір. Таким чином, особа відносно якої складено протокол, не є суб'єктом господарювання.
Відповідно до ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Суд вирішив провадження у справі закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.