Новости судебной практики

news

ПРО ОСКАРЖЕННЯ ВИТЯГУ З ТЕХНІЧНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ ПРО НОРМАТИВНУ ГРОШОВУ ОЦІНКУ ЗЕМЛІ

У справі №814/789/17 позивач просив суд визнати протиправним та скасувати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. Позивач посилався на те, що під час складання оскаржуваного витягу управління Держгеокадастру безпідставно застосувало локальні коефіцієнти, які належним чином не були визначені міською радою, а відтак розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки визначений неправильно.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 12.11.2018р. у справі №814/789/17 касаційну скаргу позивача було залишено без задоволення, що було обґрунтовано, серед іншого, наступним:

Витяг з технічної документації є документом, який оформлюється за результатом проведення нормативної грошової оцінки та відображає дані стосовно окремої земельної ділянки. Тобто витяг складається на основі розрахованих у встановленому порядку показників (коефіцієнтів), які визначені у технічній документації, що затверджується рішенням відповідної сільської, селищної або міської ради.

За змістом ч.1 ст.4 КАС України рішення суб’єкта владних повноважень є нормативно-правовим або індивідуальним актом.

Нормативно-правовий акт – акт управління (рішення) суб’єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.

Індивідуальний акт – акт (рішення) суб’єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

На цій підставі обґрунтованим є висновок про те, що витяг з технічної документації про грошову оцінку землі не є рішенням суб’єкта владних повноважень, оскільки не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов’язків для осіб, а лише носить інформаційний характер.

Колегія суддів доходить до висновку про те, що позивач у даній справі обрав неналежний спосіб захисту своїх прав, оскільки визнання протиправним та скасування витягу з технічної документації не вплине на обсяг прав та обов’язків позивача, зокрема, не змінить фактичне значення коефіцієнтів, що застосовані під час здійснення нормативної грошової оцінки землі, так само як і самого значення нормативної грошової оцінки землі. При цьому належним способом захисту у даній справі є оскарження рішення міськради, яким затверджено технічну документацію щодо нормативної грошової оцінки землі, або оскарження дій відповідачів щодо застосування при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідних локальних коефіцієнтів, з якими позивач не погоджується.

Аналогічна правова позиція викладена також в інших постановах Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду (наприклад, від 27.11.2018р. у справі №817/1819/17, від 17.10.2019р. у справі №817/1814/17, від 28.07.2020р. у справі №817/1783/17, від 29.07.2020р. у справі №810/4275/17, від 10.09.2020р. у справі №817/1793/17, від 30.09.2020р. у справі №817/1779/17).

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved