Изменения и разъяснения законодательства

news

ЗРОСЛА ПЛАТА ЗА КОПІЮВАННЯ АБО ДРУК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ НАДАЮТЬ ЗА ЗАПИТОМ

28.01.2020 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію» від 15.01.2020 р. № 4. Цією Постановою збільшено граничні норми витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію.

На копіювання або друк копій документів формату А4 та меншого розміру (в тому числі двосторонній друк) закладено граничні витрати у розмірі не більше ніж 0,2% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки.

Документів формату А3 та більшого розміру (в тому числі двосторонній друк) – не більше 0,3%.

Копіювання або друк копій документів будь-якого формату, якщо в документах поряд з відкритою інформацією міститься інформація з обмеженим доступом, що потребує її відокремлення, приховування тощо (в тому числі двосторонній друк) – від 0,3% до 0,5% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки.

Виготовлення цифрових копій документів шляхом сканування – не більше ніж 0,1% розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб за сканування однієї сторінки.

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за виготовлення однієї сторінки встановлюється на дату копіювання або друку документів.

Визначено, що розмір граничних норм витрат встановлюється відповідно до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (раніше відповідно до мінімальної заробітної плати).

Нагадаємо, що відповідно до ч. 4 ст. 21 Закону України «Про публічну інформацію» при наданні особі інформації про себе та інформації, що становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved