Изменения и разъяснения законодательства

news

ЗА ВИКРИТТЯ КОРУПЦІОНЕРІВ ПЛАТИТИМУТЬ ВИНАГОРОДУ

01.01.2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо викривачів корупції».

Цей Закон вводить поняття викривачів корупції, згідно з яким «викривач – це фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень».

Інформацію про можливих корупціонерів можна буде подавати анонімно через гарячі лінії чи на електронну пошту антикорупційних органів, зокрема Національного агентства з питань запобігання корупції чи Національного антикорупційного бюро України.

При цьому держава має забезпечити для викривачів та членів їх родин захист, у т.ч. правовий. Викривачі мають право на отримання психологічної допомоги та звільняються від юридичної відповідальності.

Повідомлення про корупцію має містити дані, які підтверджують факт правопорушення. За кожним зверненням проводиться попередня перевірка, яка має тривати не більше 10 днів. За її результатами приймається рішення про:

– призначення службової перевірки чи розслідування – у випадку підтвердження фактів;

– передачу матеріалів до органу досудового розслідування – у разі встановлення ознак кримінального правопорушення;

– закриття провадження – у випадку непідтвердження фактів.

Викривачі мають право на конфіденційність – заборонено розкривати інформацію про особу викривача, його близьких осіб або інші дані, які можуть ідентифікувати їх. За розкриття такої інформації передбачено штраф або відсторонення від посади.

Викривачі, які повідомили про корупційний злочин, збитки від якого у 5 тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, отримують винагороду. Розмір винагороди становить 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину, але не може перевищувати 3-х тисяч мінімальних заробітних плат, тобто 12,5 млн грн.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved