Изменения и разъяснения законодательства

news

З КУпАП ВИКЛЮЧЕНО СТЯГНЕННЯ У ВИДІ ШТРАФНИХ БАЛІВ

24.04.2020р. на позачерговому пленарному засіданні Верховна Рада України прийняла Закон щодо скасування штрафних балів за зафіксовані камерами порушення ПДР (законопроект №2809). Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Цим Законом виключено з КУпАП норми щодо дії адміністративного стягнення у виді штрафних балів, що накладається на громадян за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується п.21 ч.1 ст.24, ч.2 ст.27, ст.271, а також абзаців 2 ч.1 та 2 ст.122 КУпАП.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 271 КУпАП штрафні бали є стягненням, що накладається на громадян за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі. Зокрема, це стосується адміністративних правопорушень, передбачених ст.122 КУпАП, у тому числі перевищення встановлених обмежень швидкості дорожнього руху транспортних засобів, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками тощо.

Відповідно до ст.27 КУпАП застосування штрафних балів передує застосуванню адміністративного стягнення у виді штрафу.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved