Изменения и разъяснения законодательства

news

З 1 СІЧНЯ В УКРАЇНІ ЗРОСЛИ СТАВКИ СУДОВОГО ЗБОРУ

З 01.01.2020 р. збільшуються ставки судового збору, що пов’язано зі зміною в Україні кожного року розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України» на 01.01.2020 р. прийнято такий прожитковий мінімум для працездатних осіб:

– з 01.01.2020 р. – 2102 грн.;

– з 01.07.2020 р. -2197 грн.;

– з 01.12.2020 р. – 2270 грн.

Судовий збір сплачується у відповідному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у процентному співвідношенні до ціни позову і фіксованому розмірі.

У разі подання позову майнового характеру судовий збір розраховується у відсотках від ціни позову. Ціна позову – це грошове вираження майнових вимог позивача. Її треба визначити тільки щодо майнових вимог.

Ставки судового збору відрізняються за категоріями платників (фізичні особи, фізичні особи-підприємці, юридичні особи) та підвищуються у випадку звернення до кожної вищої судової інстанції.

Судовий збір встановлюється: у відсотковому співвідношенні до ціни позову і у фіксованому розмірі (здебільшого, визначаються мінімальний та максимальний можливі розміри).

Таким чином, збільшення розміру судового збору стосується усіх категорій судових справ: майнового і немайнового характеру.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved