Изменения и разъяснения законодательства

news

ЯК ПРАВИЛЬНО ОФОРМИТИ ВІДПУСТКУ БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРПЛАТИ НА ЧАС КАРАНТИНУ

Управління Держпраці у Миколаївській області роз’яснило нюанси надання відпустки без збереження заробітної плати на час карантину.

Так, за сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік.

Однак на час оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину працівнику можна надати «карантинну» відпустку без збереження заробітної плати. Така неоплачувана відпустка не входить у загальний 15-денний ліміт. Тож надавати її можна на увесь час карантину, незалежно від часу його тривалості. Це стало можливим завдяки Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким внесено зміни до ч. 3 ст. 26 Закону України «Про відпустки».

В заяві працівника мають бути зазначені:

1) причина, з якої працівник просить надати йому неоплачувану відпустку;

2) дата початку такої відпустки;

3) тривалість відпустки.

Після розгляду роботодавцем заяви працівника видається наказ (розпорядження) про надання відпустки за свій рахунок.

Таку відпустку не подовжують на кількість святкових і неробочих днів, що припадають на неї.

Аби надати таку відпустку, перш за все, необхідно бажання працівника піти в таку відпустку. Ні в якому разі не можна відправляти у відпустку «за свій рахунок» примусово без згоди працівника.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved