Изменения и разъяснения законодательства

news

ЯК КОМПЕНСУВАТИ ВАРТІСТЬ АВІАКВИТКА, ЯКЩО РЕЙС СКАСУВАЛИ ЧЕРЕЗ КОРОНАВІРУС

Єврокомісія надала роз’яснення прав авіапасажирів, рейси яких були скасовані через обмеження, введені державами для боротьби з коронавирусною інфекцією COVID-19.

Повернення коштів або зміна маршруту

У роз'ясненні зазначено, що клієнти авіакомпаній в таких випадках мають право на:

– повне повернення коштів;

– перебронювання на найближчий доступний рейс;

– більш пізній рейс.

Авіакомпанія може запропонувати пасажиру ваучер, який пасажир зможе використовувати в певний проміжок часу для купівлі іншого квитка цієї ж авіакомпанії, проте пасажир не повинен позбавлятися права на повернення авіаквитка в грошовій формі.

 

Право на турботу

Якщо пасажир віддасть перевагу летіти найближчим рейсом, він отримує право на турботу. Авіаперевізник повинен забезпечити клієнта напоями та їжею, а при тривалому очікуванні – безкоштовним готелем і трансфером між готелем та аеропортом.

Єврокомісія роз'яснила, що пасажир втрачає право на турботу, як тільки погоджується на повне повернення або перебронювання на більш пізню дату.

Якщо авіакомпанія не мала скасовувати рейс, і пасажир вирішив відмовитися від поїздки за власним бажанням, то повернути квиток або змінити дату перельоту він може тільки за правилами тарифу.

У роз’ясненні також говориться, якщо переліт в обидві сторони оформлений в рамках одного бронювання, і один з рейсів було скасовано, пасажир має право на повернення або перебронювання всієї поїздки. Якщо кожен рейс виконаний як окреме бронювання, то всі дії зі скасованим рейсом проводяться за правилами тарифу.

В якому випадку компенсації не буде?

Також Єврокомісія роз'яснила права авіапасажирів на компенсацію відповідно до регуляції EC261/2004 при скасуванні рейсів менш ніж за 14 днів до вильоту.

Якщо авіакомпанії відмовилися від виконання рейсів через обмеження польотів з боку держав або заборони на в'їзд певним категоріям громадян, то такі скасування вважаються «надзвичайними обставинами», що не передбачає виплату компенсації.

Авіакомпанії також звільнили від виплат компенсацій, якщо вони вирішать скасувати рейс для гарантування безпеки і здоров'я екіпажів.

Як реагують авіакомпанії на таке рішення?

Нові роз'яснення від Єврокомісії вже розкритикувала Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) і організація Airlines for Europe, назвавши деякі роз'яснення неадекватними.

Організації підтримали рішення про звільнення авіаперевізників від виплати компенсацій при скасуванні рейсів, але розраховували на великі пільги від регулятора.

IATA і Airlines for Europe просили Єврокомісію дозволити видавати ваучери замість повного повернення грошей, а також обмежити право пасажирів на турботу.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved