Изменения и разъяснения законодательства

news

ВР УКРАЇНИ НА РІК ВІДТЕРМІНУВАЛА ВВЕДЕННЯ ІНСТИТУТУ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОСТУПКІВ

03.12.2019 р. Верховна Рада України прийняла Закон щодо відтермінування Закону, яким було запроваджено інститут кримінального проступку. Зазначений Закон вносить зміни до пункту 1 Розділу ІІ «Перехідні положення» Закону № 2617-VIII, визначивши дату набрання ним чинності з 01.01.2021 р.

Депутати наголосили на тому що, запущений інститут абсолютно не готовий до впровадження правоохоронцями.

Нагадуємо, що Законом № 2617-VIII від 22.11.2018 р. до чинного Кримінального кодексу України було внесено зміни, якими було запроваджено інститут кримінального проступку. Зміни торкнулись як самого поняття діяння, щодо якого здійснюється кримінально-правова охорона (ст. 11 КК), так і його видів (ст. 12 КК). Відповідно до внесених змін діяння, які раніше відносились до категорії злочинів невеликої тяжкості (ч. 2 ст. 12 КК), переведено до категорії кримінальних правопорушень.

Закон встановлює механізм швидкого розслідування кримінальних правопорушень невеликої тяжкості та зменшує навантаження на слідчі органи досудового розслідування, оскільки їх повноваження під час досудового розслідування кримінальних проступків зможуть здійснювати співробітники інших підрозділів, зокрема, органів Національної поліції, безпеки, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved