Изменения и разъяснения законодательства

news

ВЕРХОВНИЙ СУД ПРОСИТЬ ПЕРЕВІРИТИ НА КОНСТИТУЦІЙНІСТЬ ЗМІНИ В СУДОУСТРОЇ

Верховний Суд (далі – «ВС») звернувся до Конституційного Суду України з поданням щодо конституційності окремих положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Закону України «Про Вищу раду правосуддя» у редакції Закону № 193-IX «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

Відповідне рішення судді ВС ухвалили 15.11.2019 р. під час засідання Пленуму ВС.

ВС наголошує на неконституційності повторної перевірки на компетентність, доброчесність та професійну етику суддів ВС через скорочення ВС. Також Пленум ВС звертає увагу на неконституційність положень, які зменшують заробітну плату суддям та визначають порядок дисциплінарної відповідальності суддів. Крім цього, неконституційними ВС вважає визначений законом порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та порядок звільнення членів ВРП новим органом, не передбаченим Основним Законом.

«Ми сподіваємось, що КСУ розгляне наше подання у найкоротші строки, щоб убезпечити судову систему від початку впровадження неконституційних положень цих законів», – зауважила Голова ВС Валентина Данішевська.

Нагадуємо, що згідно з судовою реформою, кількість суддів ВС повинні скоротити до 100 осіб, а посадові оклади суддів ВС зменшаться із 75 до 55 прожиткових мінімумів, тобто зі 145 тис. 200 грн до 106 тис. 480 грн. Крім того, передбачено склад ВККС скоротити з 16 до 12 членів; утворити при ВРП конкурсну комісію для проведення конкурсу на посади членів ВККС.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved