Изменения и разъяснения законодательства

news

СУД СКАСУВАВ СТАРУ ЗАБОРОНУ КИЇВРАДИ НА ПРОДАЖ АЛКОГОЛЮ ВНОЧІ

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду залишив в силі рішення Окружного адміністративного суду м. Києва та апеляції про скасування обмеження на продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв і пива з 23:00 до 10:00, встановленого рішенням Київської міської ради від 22.09.2016 р. № 19/1023.

У постанові від 07.10.2019 р. викладено наступну правову позицію:

У 2016 р. сільські, селищні та міські ради мали повноваження встановлювати в межах відповідної адміністративної території заборону або обмеження продажу пива (крім пива у пластиковій тарі), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та куріння тютюнових виробів лише на час проведення масових заходів.

Ні Законом № 481/95-ВР, ані іншими законами та нормативно-правовими актами органам місцевого самоврядування не надавались повноваження запроваджувати такі заходи, як заборона реалізації пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв у стаціонарних об'єктах торгівлі у певний період часу.

Київрада намагалась послатись на положення ст. 24 Закону № 4004-XII "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". Однак колегія суддів відкинула цей аргумент, оскільки рішення не приймалося на виконання функцій контролю за додержанням правил тиші, будь-які правила додержання тиші або заборони чи обмеження щодо певних видів діяльності, що супроводжуються утворенням шуму, не встановлювалися і при прийнятті оскаржуваного рішення вказаний Закон взагалі не застосовувався.

Разом з тим, чинна редакція Закону про місцеве самоврядування дозволяє місцевим радам обмежувати продаж алкоголю в певний час, що Київрада і зробила у 2018 р.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved