Изменения и разъяснения законодательства

news

СКАСОВАНО НОРМУ ПРО ОБМЕЖЕННЯ ПЕРЕРАХУВАННЯ КОШТІВ З РАХУНКІВ ФОПІВ І САМОЗАЙНЯТИХ ОСІБ

Національний банк України повідомив про скасування норми щодо порядку використання поточних рахунків фізичних осіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність. Нагадаємо, що раніше адвокатам і ФОПам було заборонено використовувати поточні рахунки для власних потреб.

Відповідне рішення містить постанова Правління Національного банку України № 7 від 15.01.2020 р. «Про внесення зміни до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів», яка набула чинності 17.01.2020 р.

Рішення обумовлено «нерозумінням бізнес-спільнотою» вимоги Національного банку України здійснювати за поточними рахунками ФОПів лише ті розрахунково-касові операції, що не пов'язані із власними потребами, та право перераховувати кошти на власний рахунок після сплати усіх податків та зборів. Крім того, скасування зазначеної норми було здійснено для усунення маніпуляцій і можливих перешкод для діяльності підприємців і самозайнятих осіб.

Водночас незмінною залишається наступна позиція Національного банку України: з 2003 р. діє норма, що поточні рахунки фізичних осіб не можуть використовуватися для проведення операцій, пов'язаних з підприємницькою діяльністю.

«Оскільки банківська система має бути захищена від ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, Національний банк обговорить з Державною податковою службою механізми, спрямовані на мінімізацію таких ризиків», - йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved