Изменения и разъяснения законодательства

news

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ПІД ЧАС ПОЇЗДКИ ВТРАТИЛИ ЗАКОРДОННИЙ ПАСПОРТ

Як діяти, якщо під час перебування за кордоном Ви втратили або у Вас викрали закордонний паспорт, роз'яснює Управління Державної міграційної служби у Запорізькій області.

  1. Напишіть заяву до поліції

Насамперед необхідно звернутись до найближчого відділення поліції для складення заяви про втрату або крадіжку паспорта. У тексті заяви доцільно перерахувати всі візи та відмітки, які були проставлені у паспорті в країні вашого перебування (якщо це можливо). За результатами прийому такої заяви Вам має бути видана копія протоколу або довідка про тимчасову відсутність закордонного паспорта.

  1. Завітайте до посольства

З довідкою, отриманою в поліції, потрібно звернутися до місцевого посольства України.

У посольстві, за загальним правилом, заповнюється заява-анкета для отримання тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну. Буде потрібно надати всю запитувану документацію та інформацію про себе: поліцейську довідку/протокол, документи, які підтверджують Вашу особу та громадянство (наприклад, копію внутрішнього або закордонного паспорта, водійські права, студентський квиток тощо), квитанцію про оплату консульського збору.

  1. Підтвердіть свою особу

Якщо у Вас немає при собі жодного документа, який посвідчує особу та громадянство, необхідно буде знайти двох громадян України, які також знаходяться у країні вашого теперішнього перебування та зможуть стати свідками, щоб підтвердити Вашу особу та громадянство. Якщо свідків знайти немає можливості - потрібно вказати орган, який видавав Вам загублений паспорт, для направлення працівниками консульської установи відповідного запиту щодо підтвердження факту видачі втраченого документа.

На підставі поданих Вами документів і відомостей, після встановлення Вашої особи та громадянства, співробітники консульства оформлять тимчасове посвідчення особи на повернення в Україну.

  1. Зверніться до Міграційної служби

Після повернення додому бажано повідомити про втрату документа Міграційну службу. Для оформлення нового закордонного паспорта замість втраченого потрібно надати до підрозділу ДМС внутрішній паспорт громадянина України і документ, що підтверджує сплату адміністративного збору.

Перед поїздкою підготуйтеся:

- збережіть для себе корисні контакти українського посольства чи консульства України в тій країні, яку збираєтесь відвідати (усі контакти доступні на офіційному сайті Міністерства закордонних справ);

- не зайвим буде зробити ксерокопії своїх основних документів і зберігати їх окремо від оригіналів; паспорти (закордонний і внутрішній) зберігайте окремо один від одного;

- не слід залишати свої речі та документи без нагляду, не давати їх під заставу та не передавати третім особам.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved