ЩО МАЄТЬСЯ НА УВАЗІ ПІД «ГРОМАДСЬКИМ МІСЦЕМ»

Міністерство охорони здоров'я України роз’яснило, що таке «громадське місце», де необхідно носити маски чи респіратори відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Громадське місце –це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Також це:

– ліфти і таксофони;

– приміщення та території закладів охорони здоров'я;

– приміщення та території навчальних закладів;

– дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

– під'їзди житлових будинків;

– підземні переходи;

– транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

– приміщення закладів ресторанного господарства;

– приміщення об'єктів культурного призначення;

– приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

– стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 КУпАП: вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Перелік громадських місць може бути розширено органами місцевої влади. Так, у місті Києві перелік громадських місць визначено розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виконавчого комітету Київської міської ради від 04.04.2020р. №12. До громадських місць згідно з вказаним розпорядженням відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія тощо.

МОЗ України наполегливо рекомендує перебувати на вулиці в масці, оскільки в будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».