Изменения и разъяснения законодательства

news

ЩО МАЄТЬСЯ НА УВАЗІ ПІД «ГРОМАДСЬКИМ МІСЦЕМ»

Міністерство охорони здоров'я України роз’яснило, що таке «громадське місце», де необхідно носити маски чи респіратори відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Громадське місце –це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Також це:

– ліфти і таксофони;

– приміщення та території закладів охорони здоров'я;

– приміщення та території навчальних закладів;

– дитячі майданчики; приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

– під'їзди житлових будинків;

– підземні переходи;

– транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

– приміщення закладів ресторанного господарства;

– приміщення об'єктів культурного призначення;

– приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

– стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо.

Опосередковано громадські місця також визначаються у статті 178 КУпАП: вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення).

Перелік громадських місць може бути розширено органами місцевої влади. Так, у місті Києві перелік громадських місць визначено розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виконавчого комітету Київської міської ради від 04.04.2020р. №12. До громадських місць згідно з вказаним розпорядженням відносяться також зупинки громадського транспорту та 50-метрова зона навколо них; церкви та 50-метрова зона навколо них; заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилегла до них територія тощо.

МОЗ України наполегливо рекомендує перебувати на вулиці в масці, оскільки в будь-який момент можна опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved