Изменения и разъяснения законодательства

news

РОЗ’ЯСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ МІГРАЦІЙНОЇ СЛУЖБИ ПРО ТЕ, ЩО РОБИТИ У РАЗІ ВИКРАДЕННЯ ПАСПОРТА

На сьогодні паспорт є документом, що підтверджує громадянство та визначає приналежність особи до держави. В Україні такими документами є внутрішній паспорт громадянина України - у формі ID-картки або книжечки зразка 1994 р., а також закордонний паспорт. Державна міграційна служба України (далі – «ДМСУ») роз'яснила, як діяти, якщо ці важливі документи або ж один з них було викрадено.

Насамперед, особі потрібно невідкладно звернутися із заявою про викрадення документа до поліції, після чого отримати від поліцейських витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань. Надалі, для оформлення нового документа, особі необхідно звернутись до підрозділу ДМСУ або ЦНАП.

Іноді після подачі заяви про крадіжку паспорт все ж повертають особі, яка задля економії власних часу та коштів повторно звертається до відділу поліції із заявою про припинення розшуку документа і продовжує його використовувати. Проте цілком можливо, що вказані в документі персональні дані уже могли бути використані шахраями з метою наживи. Тому з міркувань безпеки та задля уникнення можливих зловживань, пов'язаних із використанням викраденого раніше паспорта, ДМСУ радить громадянам оформити новий документ. Для власної вигоди злодії можуть за чужими документами, їх копіями або навіть використовуючи персональні дані, вказані на паспорті, отримувати кредити та позики, винаймати обладнання та інструменти, прокручувати оборудки у взаємовідносинах орендар - орендодавець житла тощо.

Також ДМСУ нагадала, що швидко та безкоштовно здійснити перевірку недійсних, викрадених або втрачених документів у базах даних ДМСУ та МВС можливо з допомогою онлайн-сервісу «Перевірка недійсних документів» на офіційному веб-сайті ДМСУ. Сервіс оновлюється щодоби та на сьогодні містить інформацію про недійсні документи, які оформляють як громадяни України, так і іноземці, зокрема паспорт громадянина України у вигляді ID-картки та паспортної книжечки, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідки на тимчасове та постійне проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту тощо.

Також цей сервіс може бути корисним громадянам, які збираються у закордонну поїздку. З його допомогою можливо заздалегідь перевірити, чи не містяться дані про ваш паспорт для виїзду за кордон у базі недійсних, викрадених або втрачених документів для уникнення неприємних несподіванок при перетині державного кордону.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved