Изменения и разъяснения законодательства

news

РЕКОМЕНДАЦІЇ РОБОТОДАВЦЯМ ЯК ЗАПОБІГАТИ КОРОНАВІРУСУ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ

Бізнес повинен приєднатись до профілактичних заходів для того, щоб зупинити поширення цієї хвороби.

На думку Держпраці, роботодавці повинні запроваджувати профілактичні заходи, навіть якщо випадки COVID-19 не зареєстровані у місті, де вони здійснюють свою господарську діяльність:

1. Переконайтесь, що робочі місця Ваших працівників чисті та гігієнічні. Поверхні (наприклад, столи та усі робочі поверхні, телефони, клавіатури, тощо) потрібно регулярно протирати дезінфікуючим засобом.

2. Потрібно сприяти регулярному та ретельному миттю рук працівниками, підрядниками та замовниками (споживачами). Для цього:

– розмістіть диспенсери із дезінфікуючими засобами у всіх видних місцях (біля робочих місць) та регулярно заправляйте їх;

– розмістіть постери (плакати) на видних місцях, що рекламують миття рук;

– поєднуйте вищенаведені заходи з іншими комунікаційними заходами, такими як надання рекомендацій (прочитання лекцій) фахівцями з охорони праці щодо здоров'я працівників;

– переконайтесь, що персонал, підрядники та замовники (клієнти) мають доступ до місць, де вони можуть отримати доступ до води з милом.

3. Необхідно сприяти наявності чистого повітря на робочому місці. Розмістіть плакати (постери), що пропагують чисте повітря на робочих місцях. Поєднуйте такі заходи з іншим комунікаційними заходами (інструктажі, навчання), що пропагують гігієну та охорону праці. Переконайтеся, що маски для обличчя, інші тканинні засоби індивідуального захисту доступні на робочих місцях, де є скупчення людей із нежитем (кашлем) на роботі. Для утилізації одноразових масок (фільтрів для масок) мають бути передбачені спеціальні урни.

4. Порадьте працівникам та підрядникам перед поїздками у відрядження отримати загальнонаціональні (загальнодержавні) рекомендації щодо протидії розповсюдженню COVID-19.

5. Розкажіть своїм співробітникам, підрядникам та клієнтам, що COVID-19 може почати розповсюджуватись у їх середовищі в разі наявності осіб з температурою 37.3°C.

Особам з такою температурою необхідно залишатись вдома (або працювати вдома).

Особам з температурою, вищою за 37.3°C прийом жарознижуючих ліків таких, як парацетамол/ацетамінофен, ібупрофен або аспірин, може тільки замаскувати захворювання (інфікування).

Ведіть постійне спілкування з працівниками, видавайте працівникам прокламації, що рекомендують залишатись вдома (у випадках, коли працівники мають лише легкі симптоми COVID-19).

6. Що слід враховувати, коли Ви та ваші працівники подорожуєте.

На основі актуальної інформації Ваша організація повинна здійснити оцінку переваг та ризиків, які пов'язані з майбутніми відрядженнями Ваших працівників.

Під час подорожі заохочуйте працівників регулярно мити руки та триматися не менше одного метра від людей, які кашляють або чхають.

Переконайтесь, що працівники знають, що робити та до кого звертатися, якщо їм погано під час подорожі.

Співробітники, які повернулися з району, де розповсюджується COVID-19, повинні контролювати симптоми протягом 14 днів та проводити вимірювання температури тіла двічі на день.

7. Підготовка Вашого бізнесу у випадку, якщо COVID-19 потрапить у Ваш колектив.

Поміркуйте, як визначити осіб, які можуть перебувати в зоні ризику та підтримайте їх, не допускайте випадків дискримінації осіб, які працюють на Ваших робочих місцях.

Повідомте своєму місцевому органу охорони здоров'я, що Ви розробляєте план, і вимагайте участі (підтримки) від такого органу.

Сприяйте регулярній роботі (спілкуванні) всередині Вашої організації.

Розробити план надзвичайних ситуацій та можливість роботи бізнесу безперервно на випадок спалаху COVID-19 в районах (країнах), де Ваш бізнес (компанія, підприємство) здійснює свою діяльність.

Крім того, раніше Міністерство охорони здоров’я України надало тимчасові рекомендації Центрів з контролю та профілактики захворювань в США для підприємств та роботодавців щодо реагування на COVID-19:

– працівники із симптомами гострих респіраторних захворювань мають повідомити свого керівника та залишатися вдома;

– якщо на роботу вийшла людина з гострим респіраторним захворюванням, її слід відокремити від інших працівників та негайно направити додому;

– варто регулярно проводити прибирання на робочому місці: очищати поверхні, стільниці та дверні ручки відповідними засобами для чищення;

– працівники мають обробляти руки дезінфекційними спиртовмісними засобами або мити руки з милом не менше 20 секунд;

– при плануванні відряджень варто дотримуватися урядових рекомендацій.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved