Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ЗВІЛЬНЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ОСОБИ-ПІДПРИЄМЦЯ ВІД СПЛАТИ ЄСВ «ЗА СЕБЕ»

Починаючи із 1 січня 2021 року фізичні особи-підприємці, які мають основне місце роботи, звільнені від сплати єдиного соціального внеску (далі – «ЄСВ») за місяці звітного періоду, за які роботодавець сплатив мінімальний страховий внесок за таких осіб. Такі особи можуть сплачувати ЄСВ самостійного за вказані місяці, але не менше мінімального страхового внеску. Відповідні положення передбачені Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» від 13.05.2020р. №592-ІХ.

В індивідуальній податковій консультації від 15.06.2021р. № 2422/ІПК/99-00-04-03-03-06 ДПС України наголошує на тому, що фізична особа-підприємець, яка надає послуги за цивільно-правовим договором без оформлення трудової книжки, сплачує ЄСВ на загальних підставах.

Це ДПС України пояснює тим, що звільнення фізичної особи-підприємця від сплати ЄСВ передбачене у разі наявності у такої особи основного місця роботи, а при виконанні роботи або наданні послуг за цивільно-правовим договором трудові відносини не оформлюються.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved