ПРО ЗМІНУ ВИДІВ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВАРИСТВА
У листі Міністерства юстиції України №11488/Ш-6627/19.2.3 від 17.03.2021р. було роз’яснено, що у разі внесення змін до відомостей про юридичну особу, пов’язаних зі зміною видів її економічної діяльності, подання рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни є обов’язковим.
У той же час Міністерство юстиції України двічі просили надати роз’яснення щодо наступних питань:
1. Чи можна змінити види економічної діяльності ТОВ на ті види економічної діяльності, які не вказані у статуті ТОВ, без внесення змін до статуту?
2. Чи допускається взагалі чинним законодавством України можливість внесення до Єдиного державного реєстру тих видів економічної діяльності, які не вказані у статуті ТОВ?
На жаль, Міністерство юстиції України ухиляється від надання роз’яснень щодо вказаних вище питань, але на мою думку, таке роз’яснення має важливе практичне значення. Наприклад, мені довелося бачити статут ТОВ (і ТОВ, і його статут були зареєстровані у 2020р.), який взагалі не містив жоден вид економічної діяльності. При цьому у протоколі/рішення про створення ТОВ також не було вказано види економічної діяльності цього ТОВ. Тому особисто мені не зрозуміло, на підставі чого у такому випадку у заяві щодо державної реєстрації юридичної особи (форма 2) були вказані види економічної діяльності, які були внесені державним реєстратором до Єдиного державного реєстру.
Єдине, на що виявилося спроможним Міністерство юстиції України з вказаних вище питань, полягало у тому, що у зазначеному вище листі було зазначено наступне: «Статут Товариства може не містити повний перелік видів економічної діяльності, визначений національним класифікатором України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності», затвердженим наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11.10.2010 №457.» – Це і так зрозуміло, а тому це не запитувалося взагалі (!!!)
Дуже шкода, що працівники Міністерства юстиції України, які готують проекти відповідей/роз’яснень, не читають уважно конкретні питання, щодо яких юридичні та фізичні особи неодноразово просять надати письмові роз’яснення, а заступник Міністра з питань державної реєстрації та директор Департаменту нотаріату та державної реєстрації підписують такі відповіді. І за таку «якісну роботу» ці державні службовці отримують заробітну плату за рахунок сплачених нами податків. Можливо і нам треба так сплачувати податки, як працюють чиновники?