Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ КОМЕНДАНТСЬКОЇ ГОДИНИ В ОКРЕМИХ ОБЛАСТЯХ УКРАЇНИ

У зв'язку з інформацією про обмеження пересування та введення комендантської години у період вихідних (святкових) днів з 13 год. 00 хв. суботи до 6 год. 00 хв. першого робочого дня після вихідних (святкових) днів на території Волинської, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької й інших областей Західної України та надходженням більше сотні звернень громадян за добу до регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в західних областях в Секретаріаті Омбудсмана повідомили, що відповідно до ч. 1 ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, за винятком обмежень, визначених законом.

Запровадження комендантської години (заборона перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби) можливо лише у разі введення надзвичайного стану за Указом Президента України, затвердженим Верховною Радою України.

На сьогодні надзвичайний стан ні загалом в Україні, ні в окремих її місцевостях не введено. В Україні діє режим надзвичайної ситуації, тому обмеження конституційних прав громадян, зокрема права на свободу пересування, не допускається.

У зв'язку з вищенаведеним рішення регіональних комісій ТЕБ та НС, заклики голів ОДА щодо обмеження пересування, заборони громадянам виходити на вулицю можуть мати виключно рекомендаційний характер.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved