Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ТЕ, ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЇ ПРАВА ПЕРЕД ФІНАНСОВИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ

Подільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги навів основні чотири кроки, які необхідно вчинити, щоб захистити себе та своїх близьких перед фінансовими організаціями:

Крок 1. Заява про відкликання згоди на обробку своїх персональних даних до директора установи

Рекомендовано написати заяву про відкликання згоди на обробку своїх персональних даних до директора тієї установи, якій ви заборгували. Таке право надає вам Законом України «Про захист персональних даних». В такому випадку володілець інформації повинен припинити обробку персональних даних особи, тобто знищити або видалити такі дані.

Крок 2. Скарга до Нацкомфінпослуг

Необхідно звернутись зі скаргою до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (далі – «Нацкомфінпослуг»). У тексті скарги маєте викласти суть ситуації, що сталась, описавши незаконні дії фінансової організації, вчинені відносно вас.

Офіційний сайт: https://www.nfp.gov.ua/;

Актуальна електронна адреса Нацкомфінпослуг: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.;

Поштова адреса Нацкомфінпослуг: 01001,м. Київ-1, вул. Б. Грінченка, 3;

Номер телефону Нацкомфінпослуг: 044 234-39-46.

Крок 3. Заява до Уповноваженого з прав людини

Якщо дзвінки та погрози все ж не припинились, у такому випадку напишіть заяву до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про усунення порушень права на захист персональних даних та притягнення правопорушника до відповідальності. В такій заяві опишіть суть вашої проблемної ситуації, а також обов'язково зазначте про ваші попередні безрезультатні звернення до керівництва фінансової організації та Нацкомфінпослуг.

Офіційний сайт: http://www.ombudsman.gov.ua/;

Актуальна електронна адреса Уповноваженого з прав людини: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.;

Поштова адреса: 01008, м. Київ-08, вул. Інститутська, 21/8

Номери телефонів: 044 253-75-89, 0800-50-17-20.

Звертаємо вашу увагу, що такі заяви ви можете надсилати як на електронну пошту вищезазначених уповноважених осіб, так і рекомендованим листом Укрпоштою.

Крок 4. Звернення до поліції

У випадку неправомірного турбування, погроз або якимось чином втручання у ваше особисте життя чи життя ваших близьких, ви маєте право звернутись із відповідною заявою до органів поліції. В заяві обов'язково зазначте, які саме правопорушення з боку фінансової організації були вчинені відносно вас. Основні правопорушення, які допускаються ними, кваліфікуються переважно за такими статтями Кримінального кодексу України:

– ст.120 (доведення до самогубства);

– ст.129 (погроза вбивством);

– ст.162 (порушення недоторканності житла);

– ст.182 (порушення недоторканності приватного життя);

– ст.189 (вимагання);

– ст.355 (примушування до виконання чи невиконання цивільно-правових зобов'язань).

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved