Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ТЕ, ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ У РАЗІ ОТРУЄННЯ В КАФЕ ЧИ РЕСТОРАНІ

Білоцерківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги надав наступні роз’яснення про те, як отримати компенсацію при отруєнні в закладі громадського харчування:

Спробувати домовитися «мирним шляхом»

Доведення провини закладу громадського харчування (кафе, ресторану) в отруєнні – справа досить непроста. Однак є чіткий і послідовний алгоритм дій, яким можна скористатися під час виникнення проблем із таким закладом.

Керівництво закладу громадського харчування повинно компенсувати повну вартість медикаментів, яка була витрачена на лікування, якщо ви доведете, що отруїлися саме в ресторані, а не вдома. У такому випадку варто вимагати і відшкодування моральної шкоди, яка була вам завдана.

Факт отруєння доводити буде простіше, якщо у вас залишився чек, який підтвердить перебування в ресторані, що є безпосереднім договором з іншою стороною. Але якщо ви залишили чек у закладі, втратили або викинули його, то переживати не варто. У такому разі слід заручитися підтримкою свідків вашого відвідування ресторану і замовлення конкретних страв.

Далі потрібно отримати медичну документацію, яка підтвердить факт харчового отруєння. Перш ніж звертатися до суду, спробуйте врегулювати питання з адміністрацією закладу в досудовому порядку.

Напишіть заяву на ім'я керівництва ресторану з дотриманням загальних правил, установлених діловодством, викладіть у заяві ті обставини, які сталися з вами у закладі, обов’язково додайте докази, що підтверджують ваші слова (медичну довідку із закладу охорони здоров’я про отруєння).

Часто власники ресторанів турбуються про свою репутацію, а значить, самі зацікавлені в якнайшвидшому вирішенні конфлікту.

Домовитися з адміністрацією не виходить: як бути?

Якщо адміністрація закладу громадського харчування вперто не визнає свою провину, то необхідно звернутися до територіального органу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба).

До основних завдань Держпродспоживслужби належить, зокрема, участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань, спрямованих на виявлення причин та умов, що призводять до виникнення і поширення інфекційних хвороб, у т.ч. через харчові продукти, групових та індивідуальних харчових отруєнь, масових неінфекційних захворювань (отруєнь) тощо, а також розгляд відповідних скарг.

Якщо заклад харчування відмовляється компенсувати вам витрати у зв'язку з отруєнням та не визнає своєї вини, ви також маєте право звернутися за захистом ваших прав та інтересів до суду.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved