Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ШТРАФИ ЗА НЕВЕДЕННЯ КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області надало наступне роз’яснення про штрафи, які передбачені за неведення книги обліку доходів та витрат фізичною особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність:

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності. Форма такого обліку та порядок його ведення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову політику (п.178.6 ст.178 Податкового кодексу України (далі – «ПК України»)).

Форма Книги, яку ведуть фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядок її ведення затверджені наказом Міністерства доходів і зборів України №481 від 16.09.2013р.

Згідно зі ст.121 ПК України ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПК України, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020,00 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2 040 грн.

Ст.1641 КУпАП встановлено, що неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат громадянами, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми НМДГ (тобто від 51,00 грн. до 136,00 грн.). Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до восьми НМДГ (тобто від 85,00 грн. до 136,00 грн.).

Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020р., що діяла до 21.05.2020р., та пп.2 п.5 Постанови Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020р. на період дії карантину тимчасово дозволено фізособам-підприємцям та фізособам, які провадять незалежну професійну діяльність, вести облік доходів і витрат без використання книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), якщо ведення зазначених книг повинно розпочатися після встановлення карантину, за умови подальшого подання такими особами книг обліку доходів і витрат (книг обліку доходів), до яких внесені дані про доходи і витрати, отримані (здійснені) ними, для реєстрації до контролюючих органів протягом трьох місяців з дня прийняття рішення про відміну карантину.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved