Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВИТРАТ НА ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖУ

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків наголошує на тому, що за відсутності товарно-транспортної документації, яка підтверджує отримання послуг з перевезення вантажу, у т.ч. товарно-транспортної накладної (далі – «ТТН»), які належать до первинних документів та на підставі яких ведуть бухоблік, платник податків при визначенні фінрезультату не має підстав для врахування вартості таких послуг при формуванні собівартості придбаних (виготовлених) та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Податківці переконують, що укладення договору перевезення вантажу підтверджують складеною транспортною накладною (коносаментом або іншим документом, встановленого транспортними кодексами (статутами)).

ТТН – документ, який складає вантажовідправник для оформлення перевезень вантажів відповідно до укладеного договору і використовують його для проведення остаточних розрахунків за надані послуги з перевезення вантажів. Оформлена ТТН повинна бути у водія транспортного засобу під час перевезень вантажів за договором перевезення.

Витрати на транспортування запасів включають до собівартості запасів з огляду на п.9 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 9 «Запаси» (затв. наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999р. №246).

Також витрати на транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов'язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки включають до витрат на збут (п.19 Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» (затв. наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. №318)).

У п.1 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні (затв. постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2009р. №207) передбачено для водія, який здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, наявність ТТН.

Згадка про ТТН міститься і в Правилах перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні (затв. наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997р. №363).

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved