Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ПІДСТАВИ ДЛЯ ПОЗБАВЛЕННЯ БАТЬКІВСЬКИХ ПРАВ

Відповідно до ст.164 Сімейного кодексу України (далі – «СК України») мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти. Ці підстави позбавлення батьківських прав з’явилися у СК України у 2020 р.;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами. Це є вагомою підставою для позбавлення батьківських прав;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.

Мати або батько можуть бути позбавлені батьківських як відносно усіх своїх дітей, так і окремо когось із них – це розглядається судом індивідуально.

Коли суд приймає рішення щодо позбавлення батьківських прав, то до уваги береться інформація про здійснення соціального супроводу особи чи сім'ї, якщо, звичайно, такий відбувався.

У ст.164 СК України також зазначено наступне: якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки кримінального правопорушення, він письмово повідомляє про це орган досудового розслідування, який в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, розпочинає досудове розслідування.

Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved