Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ПЕРІОД ВИЗНАЧЕННЯ СУМИ ПОДАТКУ НА НЕРУХОМІСТЬ

Головне управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснило, чи може ДПС визначити громадянину до сплати податок на нерухомість за попередні роки.

Так, відповідно до п.266.7 ст.266 Податкового кодексу України (далі – «ПК України») обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єкта/об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, а податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове/податкові повідомлення-рішення у строки, встановлені пп.266.7.2 п.266.7 ст.266 ПК України, то фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої ПК України за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання.

Податкове зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених п.102.1 ст.102 ПК України. А відповідно до цього пункту контролюючий орган має право самостійно визначити суму грошових зобов’язань не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань.

Тобто ДПС має право визначити суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за три звітні податкові роки.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved