Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ПЕРЕВЕДЕННЯ ПРАЦІВНИКА НА ЛЕГШУ РОБОТУ ЧЕРЕЗ ПРОФЗАХВОРЮВАННЯ

Управління Держпраці у Миколаївській області надало наступне роз’яснення щодо переведення працівника на легшу роботу як спосіб профілактики профзахворювання:

Так, працівники можуть бути не допущені до роботи та потребувати переведення на іншу роботу через необхідність надання часу особі для вжиття профілактичних заходів, направлених на відновлення організму, запобігання розвитку профзахворювання та збереження якості життя.

Висновки Заключного акту є підставою для роботодавця для переведення працівників, які потребують за станом здоров’я надання легшої роботи, на таку роботу у відповідності з медичним висновком тимчасово або без обмеження строку. При цьому важливо, щоб працівник надав згоду на таке переведення.

Відповідно до ст.170 КЗпП при переведенні за станом здоров’я на легшу нижчеоплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Заключний акт обов’язково погоджується з інспектором відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці. У разі виявлення за результатами медичних оглядів осіб, що підлягають переведенню на іншу роботу за станом здоров’я поза дією шкідливого фактора або обмеженню виконання окремих видів робіт (наприклад, роботи на висоті) необхідно надати до Управління Держпраці області копії наказів про виконання вимог Заключного акта.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved