Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ПЕРЕСИЛАННЯ ТРУДОВОЇ КНИЖКИ ПРАЦІВНИКА ПОШТОЮ

Управління Держпраці у Кіровоградській області надало наступне роз’яснення щодо порядку пересилання трудової книжки працівника поштою:

Так, відповідно до п.4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (затв. наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту України від 29.07.1993р. №58) (далі – «Інструкція») роботодавець зобов’язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

Згідно з п.4.2 Інструкції, якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то роботодавець у цей день надсилає працівникові поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки. Бажано надсилати таке повідомлення рекомендованим листом з повідомленням роботодавця про отримання листа працівником, оскільки у разі виникнення трудового спору у роботодавця буде додатковий доказ відсутності його вини у затримці видачі працівнику трудової книжки.

Пересилання трудової книжки поштою з доставкою на зазначену адресу допускається лише за письмовою згодою працівника.

Якщо письмової згоди працівника на пересилання трудової книжки поштою роботодавцем не отримано, то слід керуватися п.6.2 Інструкції, відповідно до якого трудові книжки та їх дублікати, що не були одержані працівниками при звільненні, зберігаються протягом двох років у закладі окремо від інших трудових книжок працівників, які перебувають на роботі. Після цього строку не затребувані трудові книжки (їх дублікати) зберігаються в архіві протягом 50 років, а по закінченні зазначеного строку їх можна знищити в установленому порядку.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved