Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ПЕРЕОФОРМЛЕННЯ ПОЛІСУ ОСЦПВ

В Україні власники наземних транспортних засобів обов’язково повинні мати страхування цивільно-правової відповідальності (далі – «ОСЦПВ»), винятком є особи з інвалідністю 1 групи та учасники бойових дій. Питань з оформленням ОСЦПВ на уживану машину набагато більше, ніж на нову. Луцький місцевий центр з надання безкоштовної вторинної правової допомоги надав наступне роз’яснення щодо переоформлення страхового полісу:

Стаття 3 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» вказує, що обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Існує три варіанти оформлення страхового поліса: колишній власник передає поліс новому власнику автомобіля і він використовується далі до закінчення терміну дії, або власник переносить кошти на оформлення нової автоцивілки для іншого автомобіля, або розриває договір і залишок коштів повертає собі.

Передача полісу ОСЦПВ новому власнику автомобіля

У разі продажу автомобіля продавець може передати поліс ОСЦПВ покупцеві безкоштовно або за винагороду (за договором). У такому випадку автоцивілка поширюється на усіх водіїв автомобіля, а тому страховий поліс продовжує діяти й після переоформлення права власності на автомобіль до дня закінчення терміну дії. Це пояснюється тим, що страхується не власник, а сам транспортний засіб.

Перенесення залишку коштів на новий договір

Такий варіант використовується тоді, коли водій придбав інший автомобіль. Відчужуючи попередній автомобіль, продавець не передає страховку покупцю. В цьому випадку продавець транспортного засобу повинен звернутися в страхову компанію, щоб закрити чинний поліс ОСЦПВ і перенести залишок грошей на оформлення нового поліса на інший автомобіль. Це можливо тільки у випадку, якщо за чинним полісом ОСЦПВ не було страхових виплат.

Розірвання договору ОСЦПВ і виплата залишку коштів

У разі, якщо продавець автомобіля не збирається купувати новий автомобіль, або у нього вже є страховий поліс, то він може звернутися в страхову компанію для того, щоб анулювати договір страхування. У такому випадку і залишок коштів йому повернуть.

Важливо! Повернення грошових коштів не буде, якщо за період дії поліса були страхові виплати.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved