ПРО ОСОБЛИВОСТІ ВВДЕНИЯ МОРАТОРІЮ НА ПЕРЕВІРКИ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Податківці відповіли на найпоширеніші питання платників податків щодо мораторію на перевірки та звільнення від штрафів під час карантину:

На які перевірки встановлено мораторій та на який термін?

Зокрема, з 18 березня по 31 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок, що стосуються бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Також, до 18 травня 2020 року зупиняються документальні перевірки щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершеними.

Де можна ознайомитись з інформацією про перенесення перевірок?

Інформація про перенесення планових документальних перевірок, які мали розпочатися з 18 березня по 31 травня 2020 року і не були розпочаті, включається до оновленого плану-графіку, який оприлюднено на офіційному веб-сайті ДПС.

Так, станом на 24 березня 2020 року, ДПС України оновила розділ І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків – юридичних осіб» та розділ ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (березень 2020 року).

Чи зможуть платники податків користуватися правом подання заперечень до актів перевірок, що завершилися до запровадження мораторію?

Так, введення мораторію на проведення перевірок не позбавляє платників податків права подавати заперечення до актів перевірок, завершених до запровадження мораторію, та оскаржувати прийняті за їх результатами податкові повідомлення-рішення.

Платникам податків доцільно розглянути можливість надання додаткових доказів та інформації поштою або в електронному вигляді.