Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ОФОРМЛЕННЯ ЗУПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у листі від 23.06.2020р. №3512-06/38822-07 надало наступне роз’яснення щодо зупинення (скорочення) діяльності підприємства через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19:

Так, абз.1 ч.1 ст.471 Закону України «Про зайнятість населення» передбачає, що допомога по частковому безробіттю на період карантину надається застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню COVID-19.

Встановлення скороченої тривалості робочого часу передбачено ст.51 КЗпП. Вона встановлюється для окремих категорій працівників та запроваджується без зменшення розміру заробітної плати.

Водночас відповідно до ст.56 КЗпП за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в такому випадку провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Ч.3 ст.32 КЗпП встановлено, що у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці, зокрема, встановлення або скасування неповного робочого часу, працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Враховуючи наведене, у Міністерстві вважають, що при скороченні виробництва через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, доцільно запроваджувати саме неповний робочий час.

Водночас при запровадженні неповного робочого часу працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці до такого запровадження.

У такому випадку доречно також розглянути можливість запровадження дистанційної праці, простою або надання працівникам відпусток, у т.ч. відпусток без збереження заробітної плати. Можливість застосування відповідних механізмів у період проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) вже передбачена КЗпП.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved