Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ДОВІДКИ ПРО ВІДСУТНІСТЬ ЗАБОРГОВАНОСТІ

Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків надало наступні роз’яснення щодо правильного оформлення платниками податків заяви для отримання довідки про відсутність заборгованості:

Так, правила оформлення довідки про відсутність заборгованості містяться у Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2018р. №733, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.09.2018р. за №1102/32554) (далі – «Порядок»).

Для отримання довідки платник податків подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі – «Заява»), форму якої затверджено додатком №2 до Порядку.

Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано довідку (абз.6 п.3 Порядку). Для заповнення таких обов’язкових реквізитів у п.3, 4 форми Заяви передбачено відповідні поля. Зокрема у п.3 форми Заяви передбачено заповнення реквізитів нормативно-правового акту, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника податків заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, або надання відповідної довідки.

Тож для правильного заповнення Заяви потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном відображення, необхідні для його ідентифікації:

– вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);

– порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»);

– дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2015 року) або цифровим способом (25.12.2015);

– індивідуальну назву, що зазначається у лапках («...»).

Наприклад, заповнений на цій підставі п.3 Заяви матиме вигляд: «3.Довідку прошу надати відповідно до вимог: Закону України від 25 грудня 2015 року №922-VIII «Про публічні закупівлі».

Слід звернути увагу, що неприпустимим є зазначення платниками у п.3 Заяви посилання на наказ Міністерства фінансів України від 03.09.2018 №733 «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи», оскільки зазначений акт не є підставою для надання довідки, а визначає механізм її надання контролюючим органом платнику.

У п.4 форми Заяви зазначається найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано довідку.

Виходячи з вимог ст.90 Цивільного кодексу України юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Тож на основі даної інформації заповнюється п.4 Заяви, де зазначається повний або скорочений варіант найменування суб’єкта, до якого плануєте подавати Довідку.

Неприпустимим є зазначення платниками у п.4 Заяви замість найменування суб’єкта, до якого буде подано довідку, будь-якої іншої інформації, наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви платника, який звертається із Заявою, зазначеної у п.2 цієї ж Заяви.

Довідка надається лише за умови подання платником належним чином оформленої Заяви, її опрацювання контролюючим органом та за відсутності на дату формування довідки заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Невідповідність поданої Заяви встановленій законодавством формі або вимогам щодо її заповнення є причиною неприйняття такої Заяви.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved