Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО ОФОРМЛЕННЯ ЛІКАРНЯНИХ ТА ВИПЛАТУ ПО НИХ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Фонд соціального страхування (далі – «ФСС», «Фонд») продовжує здійснення виплат за лікарняними застрахованим особам згідно з нормами чинного законодавства України. При цьому під час карантину діє особливий порядок видачі листів тимчасової непрацездатності.

Директор ФСС Олена Дума на Урядовому порталі надала роз'яснення щодо оформлення лікарняних та виплату по них у період надзвичайної ситуації, пов'язаної з інфекційною хворобою COVID-19.

«У разі хвороби застрахованої особи Фонд оплачує листок непрацездатності починаючи з шостого дня і до повного одужання. У разі захворювання дитини віком до 14 років лікарняний отримує один із працюючих батьків. У такому випадку Фонд оплачує лікарняний лист починаючи з першого дня до одужання, але не більше 14 календарних днів. Однак якщо дитина знаходиться в стаціонарі, цього обмеження не має», – повідомила О. Дума.

За словами О. Думи, отримати лікарняний може особа, яка тимчасово відсторонена від роботи під час карантину, якщо її робота пов'язана з обслуговуванням населення у разі, якщо ця особа контактувала з інфекційно-хворою людиною і є бактеріоносієм, та якщо вона не може бути переведена на іншу роботу. Такий листок непрацездатності оплачується Фондом. При цьому такий листок непрацездатності видається лікарем-інфекціоністом або лікарем-терапевтом. Фінансова допомога за рахунок Фонду у такому випадку надається з першого дня і за весь час відсутності на роботі з цієї причини.

«На час самоізоляції під медичним наглядом задля запобігання поширенню коронавірусної інфекції Фонд буде компенсувати 50% заробітку на підставі отриманого працюючим відповідного лікарняного листка. Також надається право на отримання допомоги у разі тимчасової непрацездатності особам, які перебувають у спеціалізованих закладах охорони здоров'я», – повідомила очільниця Фонду.

При цьому наразі у терміновому порядку вживаються заходи щодо спрощення процедури отримання лікарняних листків. Запровадження Електронного реєстру листків непрацездатності знаходиться на фінальному етапі.

Посадовець закликала громадян піклуватися про своє здоров'я і звертатись за консультацією на «гарячу лінію» Фонду за телефоном 0-800-501-892.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved