Изменения и разъяснения законодательства

news

ПРО НАРАХУВАННЯ ЄСВ У ВИПАДКУ ПРОГУЛУ ПРАЦІВНИКА

ДПС України в індивідуальній податковій консультації від 16.12.2021р. №4683/ІПК/99-00-04-03-03-06 роз’яснила роботодавцю, чи нараховувати ЄСВ у випадку, коли працівнику зафіксовано прогули протягом всього місяця і через це зарплату не нараховували:

ДПС України посилається на п.1 ч.1 ст.7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», за яким базою нарахування ЄСВ для роботодавців виступає сума нарахованої кожній застрахованій особі зарплати.

Обчислюють ЄСВ на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких нараховують (обчислюють) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховують ЄСВ.

У свою чергу прогул, крім вимушеного, не оплачують, проте це одна з підстав для звільнення працівника з ініціативи роботодавця згідно з п.4 ч.1 ст.40 КЗпП.

Отже, якщо працівнику за основним місцем роботи повний місяць не нараховувалась заплата внаслідок прогулу (крім вимушеного прогулу), то у такому разі ЄСВ не нараховують, оскільки відсутня база нарахування ЄСВ.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved