Изменения и разъяснения законодательства

news

ОМБУДМАН ПРОСИТЬ КСУ ЗВІЛЬНИТИ ВІД ЄСВ АДВОКАТІВ, ЩО НЕ ОТРИМУЮТЬ ДОХОДІВ

18.11.2019 р. Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова звернулася до КСУ з поданням щодо визнання неконституційними окремих положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування". Як зазначила омбудсман, за період 2016-2017 рр. владою було змінено принципи збору єдиного внеску та розширено коло осіб, що підпадають під вимоги його обов'язкового нарахування та сплати.

Зокрема, прийняття двох Законів (№ 1774 від 06.12.2016 р. та № 2148I від 03.10.2017 р.) призвело до скасування права добровільної сплати єдиного внеску у разі відсутності доходу та запровадження примусу щодо нарахування та сплати ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску незалежно від того, здійснювалась підприємницька діяльність або ні (так званий ЄСВ для «сплячих» ФОП), включаючи працюючих на сезонній основі або нерегулярно, а також у випадках відпустки або хвороби.

Омбудсман зазначила, що нарахування єдиного внеску для ФОПів (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) у звітному періоді, в якому вони не отримали дохід, звужує зміст та обсяг прав фізичних осіб-підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, що є порушенням вимог ст. 8, 22,41 та 42 Конституції України, а також не відповідає принципу соціальної справедливості, який закріплено у Податковому кодексі України.

Так, Уповноважений ВР з прав людини просить визнати неконституційними окремі положення Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved