Изменения и разъяснения законодательства

news

НАЦБАНК СПРОСТИВ ЗАПОВНЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ПЕРЕКАЗ КОШТІВ

Заповнювати документи на переказ коштів стане простіше завдяки оновленню вимог Нацбанку до заповнення реквізитів розрахункових документів.

Про це йдеться у постанові Правління НБУ від 06.11.2019 р. № 127, що набирає чинності з 13.01.2020 р.

Відповідні зміни внесено до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.

У розрахункових документах на переказ коштів буде виключено реквізит "Код банку", оскільки міжнародний номер банківського рахунка IBAN вже містить цю інформацію.

Це дозволить уникнути дублювання реквізитів відповідно до вимог постанови Правління НБУ від 28.12.2018 р. № 162 щодо запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунка IBAN.

Крім того, цей документ визначає, що організаційні питання здійснення розрахунків із використанням чекової книжки (чека) банки регулюють внутрішніми правилами самостійно. Не дозволяється внесення до чека виправлень та використання замість підпису факсиміле.

Зауважено, що банки мають право до 31.12.2020 р. приймати до виконання розрахункові чеки, у бланках яких зазначено реквізит "Код банку", форми яких наведені в Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, без урахування затверджених постановою № 127 змін.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved