Изменения и разъяснения законодательства

news

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО САМОПРЕДСТАВНИЦТВО ЮРИДИЧНИХ ОСІБ У СУДАХ

29.12.2019 р. набув чинності Закон України № 390-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення можливостей самопредставництва в суді органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/390-20).

Згідно зі змінами, внесеними до процесуальних кодексів України, юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Держава, АР Крим, територіальна громада беруть участь у справі через відповідний орган державної влади, орган влади АР Крим, орган місцевого самоврядування відповідно до його компетенції, від імені якого діє його керівник, інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво органу державної влади, органу влади АР Крим, органу місцевого самоврядування), або через представника.

Таким чином, впроваджувана монополія адвокатури на представництво юридичних осіб в судах, не відбулась. Нагадаємо, що з 01.01.2020 р. виключно адвокати та прокурори мали представляти інтереси органів державної влади та місцевого самоврядування в судах.

Вказаний Закон нічого не змінює щодо представництва в судах фізичних осіб.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved