Изменения и разъяснения законодательства

news

НАБРАВ ЧИННОСТІ ВИБОРЧИЙ КОДЕКС

28.12.2019 р. Виборчий кодекс № 396-IX з урахуванням пропозицій Президента України було офіційно опубліковано в газеті «Голос України».

Кодекс набрав чинності з 01.01.2020 р., крім підпункту 3 пункту 3 розділу XXXXII (щодо змін до Закону про Державний реєстр виборців), який набирає чинності з 01.07.2020 р., підпунктів 2 та 3 пункту 3 цього розділу щодо здійснення повноважень органів адміністрування та органів ведення Державного реєстру виборців регіональними та територіальними представництвами ЦВК, які набирають чинності з дня, наступного за днем прийняття ЦВК рішення про початок роботи її регіональних і територіальних представництв.

Кодекс визначає гарантії права громадян на участь у формуванні складу представницьких органів державної влади, представницького органу влади АР Крим та представницьких органів і виборних осіб місцевого самоврядування.

Виборчий кодекс складається з чотирьох книг: «Загальна частина», «Вибори Президента України», «Вибори народних депутатів України» та «Місцеві вибори».

Кодекс визначає особливості підготовки і проведення голосування та встановлення результатів виборів Президента, позачергових та повторних виборів Президента, загальний порядок висування кандидатів на цей пост партіями та самовисування, умови реєстрації кандидатів на пост Президента, особливості відкриття, формування та використання виборчих фондів кандидатів, підготовки і проведення голосування та встановлення результатів виборів Президента.

Згідно із Виборчим кодексом вибори народних депутатів здійснюються на засадах пропорційної системи за єдиними списками кандидатів у депутати у загальнодержавному виборчому окрузі, з яких формуються регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від партій. При цьому право на участь у розподілі депутатських мандатів набувають партії, на підтримку регіональних виборчих списків кандидатів у депутати від яких у межах загальнодержавного округу подано 5 і більше відсотків загальної кількості голосів виборців, які підтримали регіональні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх партій у межах загальнодержавного округу.

Вибори депутатів сільської, селищної ради, міської ради (міста з кількістю виборців до 90 тис. осіб), районної у місті ради проводитимуться за системою відносної більшості в багатомандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, міста, територія утвореної відповідно до Закону «Про добровільне об'єднання територіальних громад» об'єднаної сільської, селищної, міської територіальної громади, територія району в місті. У кожному окрузі може бути обрано не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Після набрання чинності цим Кодексом втратили чинність Закони України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про місцеві вибори».

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved