Изменения и разъяснения законодательства

news

МІНЕКОНОМІКИ РОЗ'ЯСНИЛО ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ПОРЯДКУ ПЕРЕВІРОК ДЕРЖПРАЦІ

Мінекономіки роз’яснило положення оновленого Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Так, з 31.12.2019 р. інспектори праці перевіряють дотримання вимог законодавства про працю (крім питань незадекларованої праці) відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Відповідно, зазначають у Мінекономіки, це суттєво зменшує кількість підстав для проведення перевірок, можливості для зловживань з боку інспекторів і розширює права підприємців.

Згідно з Порядком усі заходи державного нагляду (контролю) у сфері додержання законодавства про працю (крім тих, предметом вивчення яких є виявлення незадекларованої праці) мають здійснюватися відповідно до вимог вищезазначеного Закону.

Інспектори праці проводитимуть планові та позапланові заходи державного нагляду (контролю) з усіх питань дотримання законодавства про працю, крім питань виявлення неоформлених працівників, з урахуванням всіх вимог щодо планування таких заходів, повідомлення суб'єктів господарювання про їх проведення, передбачених законом підстав їх ініціювання та проведення, використання виключно уніфікованих форм актів тощо.

Перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин відбуватимуться у формі інспекційних відвідувань, що є позаплановими заходами державного нагляду (контролю) та відповідно до Закону в цій та інших сферах здійснювалися та здійснюються без завчасного попередження.

У Порядку виключено таку форму контролю, як невиїзне інспектування, а також можливість продовжувати строки проведення відвідувань за рішенням інспектора.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved