Изменения и разъяснения законодательства

news

КОГО ЗВІЛЬНИЛИ ВІД ЄСВ НА ЧАС КАРАНТИНУ

Податківці, отримавши багато запитань від бізнесу щодо дій в умовах карантину, надали відповіді на них в Інформаційному листі № 7 (далі – «Лист»).

У Листі, серед іншого, зазначено, що Закон № 533-ІХ вносить низку змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – «Закон про ЄСВ»).

Так, за періоди з 01.03.2020р. по 31.03.2020р. та з 01.04.2020р. по 30.04.2020р. тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – «ЄСВ») лише за себе:

– фізичні особи-підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

– особи, як провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, як провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

– члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, як підлягають страхуванню на інших підставах.

Платники на власний розсуд вирішують питання щодо застосування передбаченого звільнення від ЄСВ. Вони можуть прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за вказані періоди в розмірах та порядку, визначених Законом про ЄСВ. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування ЄСВ за звітний період, визначений для таких осіб цим Законом.

Що робити, якщо платник вже сплатив ЄСВ за період карантину?

Якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020р. до набрання чинності Законом № 533-ІХ, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників ЄСВ) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску) відповідно до Закону про ЄСВ, крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування ЄСВ за звітний період у Звіті.

Щодо страхового стажу

Податківці зазначають, що особливості включення до страхового стажу періодів з 01.03.2020р. по 31.03.2020р. та з 01.04.2020р. по 30.04.2020р., за які вищезазначені платники ЄСВ не сплачують внески, визначені змінами, внесеними Законом № 533-ІХ до Закону про ЄСВ. Роз'яснення цих особливостей належить до компетенції Пенсійного фонду.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved