Изменения и разъяснения законодательства

news

ЧИ МОЖЕ КОРОНАВІРУС СТАТИ ФОРС-МАЖОРОМ ТА ПРИЧИНОЮ НЕВИКОНАННЯ ДОГОВІРНИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ

Щоб довести форс-мажорні обставини, стороні договору необхідно звернутися до Торгово-промислової палати (далі – «ТПП») для отримання відповідного свідоцтва.

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чіжиков прокоментував для агентства «Інтерфакс-Україна» ситуацію з появою коронавіруса в Україні. Він пояснив, чи може вважатися його поширення форс-мажором, наслідки якого не дозволили б виконувати зобов'язання з економічних договорів.

Г. Чіжиков розповів, що до ТПП надходить велика кількість запитів щодо визнання коронавіруса форс-мажором. У ТПП вивчили це питання і, спираючись на міжнародне законодавство та практику, повідомили, що «коронавірус, як і грип, не є підставою для засвідчення форс-мажору».

Щоб наявність вірусу в Україні дійсно могла вважатись форс-мажорною обставиною, необхідно виконання однієї з умов, передбачених українським або міжнародним законодавством, або умовами договору між сторонами. Ними може бути, наприклад:

– епідемія;

– заборона поїздки;

– закриття кордонів.

Г. Чіжиков також зазначив, що сторона, яка посилається на форс-мажорні обставини, повинна звернутися до компетентного органу (ТПП) тієї країни, де виникли дані обставини, і отримати відповідний документ (сертифікат або свідоцтво), для можливості пред'явлення його контрагенту згідно умов договору.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved