Изменения и разъяснения законодательства

news

ЧОМУ МЕШКАНЦЯМ БАГАТОПОВЕРХІВОК НЕ ВАРТО ЗВОЛІКАТИ З ВИБОРОМ ФОРМИ УПРАВЛЯННЯ БУДИНКОМ

З 01.05.2020р. в Україні завершується перехідний період запровадження житлової реформи відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Цей Закон вводився в дію в три етапи:

10.06.2018р. – набули чинності норми, які регулюють послугу з управління багатоквартирним будинком;

01.01.2019р. – розпочалася монетизація пільг та субсидій, а також запроваджено вимогу щодо професійної атестації управителів;

01.05.2019р. – введено в дію усі норми закону, які, зокрема, встановлюють нові моделі договірних відносин з комунальниками (крім послуг електроенергії та газопостачання).

Протягом одного року з дня введення в дію цього Закону співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов'язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг.

Тобто, до 01.05.2020р. українці можуть самостійно обрати модель договірних відносин з виконавцями комунальних послуг. У разі якщо мешканці багатоповерхівок не оберуть одну з моделей організації договірних відносин та не дійдуть згоди про розмір плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником укладається індивідуальний договір, до якого не включається плата за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, а надавачі послуг відповідатимуть за якість комунальних послуг лише на вводі в будинок.

Технічне обслуговування, поточний та капітальний ремонти внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують постачання відповідної комунальної послуги здійснюються співвласниками самостійно чи залученими ними уповноваженими особами за рахунок співвласників.

Отже мешканці багатоквартирних будинків мають обрати, в першу чергу, модель організації договірних відносин про надання комунальних послуг їхньому будинку з централізованого опалення та постачання гарячої, холодної води, водовідведення. І в залежності від обраної форми, вирішити, хто обслуговуватиме внутрішньобудинкові мережі.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved