Изменения и разъяснения законодательства

news

Банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN

01.11.2019 р. усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN. Відтепер номери рахунків клієнтів банків в Україні міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі.

Перехід на стандарт IBAN розпочався 05.08.2019 р. і тривав до 31.10.2019 р. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів-платників податків відповідним контролюючим органам. Водночас клієнти ще мають час, щоб призвичаїтися до нового стандарту. Включно до 12.01.2020 р. можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів “Код банку” та “Рахунок”, або рахунок за стандартом IBAN. Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13.01.2020 р., з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.

Нагадуємо, що IBAN (International Bank Account Number) – міжнародний номер банківського рахунку. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA – Україна), а за допомогою контрольного розряду – забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.

Запорожский адвокат - Дудник Игорь Геннадиевич. Все виды юридических услуг

Конфиденциальная, квалифицированная, своевременная и доступная правовая помощь

© 2019, All Rights Reserved